HABERLER
Ayın Değeri: Doğruluk

Atakent kampüsümüzde 6. Sınıflarımız ayın değeri olan doğrulukla ilgili ayet, hadis ve güzel sözleri renkli kağıtlara yazarak bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla tüm okula dağıttılar.

Renkli Zeminler Resim Sergisi

Atakent Kampüsümüzdeki ortaokul öğrencilerimizin renkli zeminlerde siyah renkte yapmış olduğu resimlerden oluşan sergimizde emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Pijama Partisi Etkinliği

Pendik Kampüsü anasınıfı öğrencilerimiz pijama partisi etkinliği yaptı.Pijama partisine birbirinden renkli pijamaları ile katılan öğrencilerimiz müzik eşliğinde dans edip,yastık savaşı yaptıktan sonra sınıf öğretmenlerinin patlattığı mısırları yiyerek sinema keyfi yaptılar.Gün içerisinde keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Boşaltım Sistemi Çalışması

Atakent Kampüsü Fen Bilimleri dersinde 6. Sınıf öğrencilerimiz sünger, pipet, pet şişe vb. malzemeler kullanarak boşaltım sistemi organlarımızın bir modelini hazırladılar. Bu model ile boşaltım sistemimizin kısımlarını iyice öğrenen öğrencilerimiz yaptıkları çalışmaları sınıf panolarında da sergilediler.

Erdem Akademi Semineri: Teknolojiye Doğan Çocuklar

Erdem Akademi Koordinatörlüğümüz tarafından velilere ve çalışanlarımıza yönelik düzenlenen ' Teknolojiye Doğan Çocuklar'' konulu seminerden görüntüler..

TÜBİTAK TÜSSİDE Yeni Müdürü İsmail Doğan İle İleri Teknoloji Okulu Değerlendirme Toplantısı

Kasım 2018'de TÜSSİDE'nin başına geçen İsmail Doğan'a genel müdürümüz Ahmet Kerim Nalbant ve İleri Teknoloji Okulu Koordinatörlüğümüz yeni görevi için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Uçurtma Müzesi Gezisi

Atakent Kampüsü öğrencilerimizle Uçurtma Müzesini ziyaret ederek farklı ülkelerde yapılmış olan uçurtmaları inceledik. Daha sonra kendi uçurtmalarımızı yaparak keyifli vakit geçirdik.

Balondan Güneş Sistemi

Atakent Kampüsümüzde 6. Sınıf öğrencilerimizle Fen Bilimleri dersinde balon, tutkal, kağıttan Güneş Sistemi modeli hazırladık. Derste modelimizi hazırlarken bir taraftan da hazırladığımız gezegenlerin en belirgin özelliklerini tekrar ettik.

Güneş Sistemi Çalışması

Atakent Kampüsümüzde 6. Sınıf öğrencilerimizle Fen Bilimleri dersinde Güneş sistemi modeli hazırladık. Hayal gücümüzü ve el becerimizi kullanarak yaptığımız birbirinden güzel güneş sistemi modelleri ile okulumuzun koridorlarını şenlendirdik.