1974 yılında Erzurum’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. İş hayatına İngilizce öğretmeni olarak başladı.

Özel bir bankada dış ticaret uzmanlığı görevinin ardından yabancı dil kurslarında şube müdürlüğü ve eğitim koordinatörlüğü yaptı. Daha sonra özel okulculuk sektöründe kampüs müdürlüğü, eğitim koordinatörlüğü, üstün zekalılar okulları koordinatörlüğü, bölge koordinatörlüğü, kalite ve denetim koordinatörlüğü gibi bir çok pozisyonda görev aldı.

Halihazırda İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları Üsküdar kampüsünde Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü olan Cem Hafızoğulları evli ve iki çocuk babasıdır.

1974 yılında Dörtyol / Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İskenderun’da yaptı. Elazığ’da Fırat üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nde okurken hem İl Kültür Müdürlüğü hem de Elazığ Belediyesi bünyesinde Elazizlilere , daha sonraki yıllarda da Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde İstanbullulara gönüllü olarak Osmanlı Türkçesi dersleri verdi.

Vatani görevini 2001-2002 yılları arasında Erzurum’da yaptıktan sonra İstanbul’da Fizik Zümre Başkanı olarak üniversite hazırlık kademesinde yazarlık, editörlük ve genel yayın yönetmenliği yaptı.

Robotik eğitmenliği, Arduino ile elektronik devreler, öğrenci koçluğu, Kagan (işbirlikçi öğrenme) modeli, bilgisayar işletmenliği ve Osmanlı Türkçesi öğretmenliği alanlarında sertifikaları bulunmakta olup hali hazırda İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde hayat boyu öğrenmeye devam etmektedir.

2017--2018 Öğretim yılında İrfan Eğitim Kurumları, Anadolu Lisesi Eğitimden Sorumlu Müdür yardımcılığına atanan Ahmet Civelek, halen bu görevi sürdürmektedir.

1987 yılında Siirt’te dünyaya gelen Mehmet Mekin GÖNCÜ, ilk, orta ve lise eğitimini Siirt’te tamamladı.

İngiliz Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı bölümlerinden çift diploma ile mezun olarak lisans eğitimini yurtdışında tamamladı.

Evli ve bir çocuk babası olan Mehmet Mekin Göncü dört yabancı dil bilmektedir. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde tezsiz yüksek lisansını tamamlayan M. Mekin Göncü, 2011 yılında başladığı öğretmenlik mesleğini 2013-2016 yılları arasında Özel İrfan Eğitim Kurumları Atakent Kampüsünde ortaokul İngilizce öğretmeni olarak sürdürmüştür.

Alanıyla ilgili çeşitli seminer, konferans ve çalıştaya katılan Göncü, İrfan Eğitim Kurumları, Anadolu ve Fen Lisesi Yönetim Hizmetleri Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.