1967 yılında Karabük’te dünyaya gelen Adnan Türker, ilk, orta ve lise öğrenimini TED Karabük Koleji’nde tamamladı. 1990 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

Evli ve iki çocuk babası olan Adnan Türker, aynı yıl başladığı mesleki yaşamında, ilk, orta ve yükseköğretim düzeylerinde faklı resmi ve özel kurumlarda, öğretmen, bölüm başkanı ve idareci olarak görev yaptı.

İngilizce öğretmeni olarak, çok sayıda ulusal ve uluslararası seminer, konferans ve çalıştaya katılan Türker, İrfan Eğitim Kurumları evsahipliğinde yapılan ELT seminerleri, çalıştaylar ve AB Proje Ortaklığı çalışmalarında aktif görevler aldı.

2015-2016 Öğretim yılında İrfan Eğitim Kurumları, Anadolu ve Fen Lisesi müdürlüğüne atanan Adnan Türker, halen bu görevi sürdürmektedir.

1974 yılında Dörtyol / Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İskenderun’da yaptı. Elazığ’da Fırat üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nde okurken hem İl Kültür Müdürlüğü hem de Elazığ Belediyesi bünyesinde Elazizlilere , daha sonraki yıllarda da Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde İstanbullulara gönüllü olarak Osmanlı Türkçesi dersleri verdi.

Vatani görevini 2001-2002 yılları arasında Erzurum’da yaptıktan sonra İstanbul’da Fizik Zümre Başkanı olarak üniversite hazırlık kademesinde yazarlık, editörlük ve genel yayın yönetmenliği yaptı.

Robotik eğitmenliği, Arduino ile elektronik devreler, öğrenci koçluğu, Kagan (işbirlikçi öğrenme) modeli, bilgisayar işletmenliği ve Osmanlı Türkçesi öğretmenliği alanlarında sertifikaları bulunmakta olup hali hazırda İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde hayat boyu öğrenmeye devam etmektedir.

2017--2018 Öğretim yılında İrfan Eğitim Kurumları, Anadolu Lisesi Eğitimden Sorumlu Müdür yardımcılığına atanan Ahmet Civelek, halen bu görevi sürdürmektedir.

1987 yılında Siirt’te dünyaya gelen Mehmet Mekin GÖNCÜ, ilk, orta ve lise eğitimini Siirt’te tamamladı.

İngiliz Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı bölümlerinden çift diploma ile mezun olarak lisans eğitimini yurtdışında tamamladı.

Evli ve bir çocuk babası olan Mehmet Mekin Göncü dört yabancı dil bilmektedir. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde tezsiz yüksek lisansını tamamlayan M. Mekin Göncü, 2011 yılında başladığı öğretmenlik mesleğini 2013-2016 yılları arasında Özel İrfan Eğitim Kurumları Atakent Kampüsünde ortaokul İngilizce öğretmeni olarak sürdürmüştür.

Alanıyla ilgili çeşitli seminer, konferans ve çalıştaya katılan Göncü, İrfan Eğitim Kurumları, Anadolu ve Fen Lisesi Yönetim Hizmetleri Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.