1976, İstanbul doğumludur.1999 yılında Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümünden mezun olduktan sonra Üsküdar Çağrıbey Anadolu Lisesi ve özel bir eğitim kurumunda Fen Bilgisi ve Fizik öğretmeni olarak görev yapmıştır.

2003 yılında İrfan Eğitim Kurumlarında müdür yardımcısı olarak başladığı görevini , Atakent kampüsümüzde okul müdürü olarak devam ettirmektedir. Alanı ile ilgili pek çok sertifika ve eğim programına katılmış, AB projelerini yürütmüştür.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans programına devam eden Ayşe Kahraman evli ve bir çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

1978 yılında İstanbulda doğdu. 2001 yılında Marmara Üniversitesinden Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanından mezun oldu.Üniversite yılları içerisinde 4 yıl süren uygulamalı grup terapileri eğitimi aldı.

2001-2004 yılları arasında Özel Bir Eğitim Kurumunda (Anaokulu-ilköğretim ve Anadolu Lisesinde ) Rehber-psikolojik danışman olarak çalıştı. Ayrıca Anadolu Lisesinde Psikoloji eğitimleri verdi.

2004 yılından itibaren Rehber öğretmen olarak çalıştığı Özel irfan Eğitim Kurumlarının anaokulu-ilkokul ve ortaokul bünyesinde öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik eğitim seminerleri verdi. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık hizmetlerini yürüttü. Okulun yapmış olduğu Öğretmen yetiştirme programında öğretmen adaylarına rehberlik ve pedagoji içerikli eğitimler verdi.

2009-2010 yıllarında Comenius projesinde görev alarak yurt dışındaki bir okulda ( Slovenya ) eğitim sistemini ve çalışmalarını gözlemleyerek yürütülen proje ile ilgili çalışmalara katıldı. 2011-2012 yıllarında AB projelerinde yetişkinlere yönelik eğitim seminerleri vererek MARED4LİFE isimli çalışmayı yürütmüş ve bu çalışma Bakanlık tarafından ödül almıştır. 2013 yılında Marmara Üniversitesinin aile danışmanlığı eğitimini başarıyla bitirmiştir.Alanı ile ilgili birçok sempozyum, seminer ve eğitimlerde bulunmuştur. 2016 yılında Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır.2017 yılında Eğitim Hizmetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görevine başlamıştır.

Mesleki ilgi ve uzmanlık alanları :Çocuk ve Ergenlik Dönemi Gelişim Özellikleri ve bu döneme özgü yaşanılan sorunlar ,Ergenlerde İnternet Bağımlılığı, Anksiyete Bozuklukları, DEHB, Algılama ve Öğrenme Güçlükleri , Bilişsel Davranışçı Terapilerdir.

1975 yılında Kastamonu’nun Tosya ilçesinde doğdu. İlk-Orta ve Lise eğitimini Tosya’da tamamladı.

1996 Yılında Marmara Üniversitesi Spor Yüksek Okulunu kazandı.2000 yılında mezun olduktan sonra 6 yıl devlet okullarında Beden Eğitimi Öğretmenliği yaptı.

2006 Yılında Özel İrfan Eğitim Kurumlarında çalışmaya başladı. Halen Kurumumuzda Yönetim Hizmetlerinden Sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.