HABERLER
Ayın Değeri: Doğruluk

Atakent kampüsümüzde 6. Sınıflarımız ayın değeri olan doğrulukla ilgili ayet, hadis ve güzel sözleri renkli kağıtlara yazarak bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla tüm okula dağıttılar.

Hafızlık Programı Hatim Programı

Atakent Kampüsümüzde Hafızlık Hazırlık Sınıfı Öğrencileri, 2018-2019 Eğitim Ögretim yılı başından itibaren okudukları 14 adet hatim için velilerinin katılımı ile hatmi şerif duası yapıldır. Program esnasında hatim yapan öğrencilerimiz Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulundu.

Erdem Akademi Semineri: Teknolojiye Doğan Çocuklar

Erdem Akademi Koordinatörlüğümüz tarafından velilere ve çalışanlarımıza yönelik düzenlenen ' Teknolojiye Doğan Çocuklar'' konulu seminerden görüntüler..

TÜBİTAK TÜSSİDE Yeni Müdürü İsmail Doğan İle İleri Teknoloji Okulu Değerlendirme Toplantısı

Kasım 2018'de TÜSSİDE'nin başına geçen İsmail Doğan'a genel müdürümüz Ahmet Kerim Nalbant ve İleri Teknoloji Okulu Koordinatörlüğümüz yeni görevi için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Uçurtma Müzesi Gezisi

Atakent Kampüsü öğrencilerimizle Uçurtma Müzesini ziyaret ederek farklı ülkelerde yapılmış olan uçurtmaları inceledik. Daha sonra kendi uçurtmalarımızı yaparak keyifli vakit geçirdik.

Balondan Güneş Sistemi

Atakent Kampüsümüzde 6. Sınıf öğrencilerimizle Fen Bilimleri dersinde balon, tutkal, kağıttan Güneş Sistemi modeli hazırladık. Derste modelimizi hazırlarken bir taraftan da hazırladığımız gezegenlerin en belirgin özelliklerini tekrar ettik.

Güneş Sistemi Çalışması

Atakent Kampüsümüzde 6. Sınıf öğrencilerimizle Fen Bilimleri dersinde Güneş sistemi modeli hazırladık. Hayal gücümüzü ve el becerimizi kullanarak yaptığımız birbirinden güzel güneş sistemi modelleri ile okulumuzun koridorlarını şenlendirdik.

İskelet Tasarımı

Atakent kampüsümüzde 6. sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersinde iskelet maketi yaptılar. Bu etkinlikle öğrencilerimiz iskelet sistemindeki kemik ve eklemleri kesip birleştirdiler ve kemiklerin kısımlarını kısa, yassı ve uzun kemik diye ayırıp hazırladıkları modeli de bu ayrıma göre boyadılar. Bilgi ve becerilerini ortaya koyup, yaparak görerek konuyu hem öğrendiler hem de eğlendiler. Sonrada hazırladıkları bu iskeletleri sınıflarında sergilediler.

Mayoz Evre Çemberi

Atakent Kampüsümüzde 7. Sınıf öğrencilerimizle Fen Bilimleri dersinde mayoz bölünmenin özelliklerini evrelerini ve evre açıklamalarını içeren bir çalışma yaptık. Takım halinde çalışarak hazırladığımız mayoz evre çemberini daha sonra sınıf panomuza astık.