Atakent Ortaokulu | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
HABERLER
Darülaceze'deki Büyüklerimize Mektup

Atakent kampüsü 5. Sınıf öğrencilerimizle “Saygı” değeri kapsamında darülacezedeki büyüklerimize mektup yazdık. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizle birlikte onları ziyaret ettik, orada nasıl vakit geçirdiklerini öğrendik, onlarla sohbet ettik ve mektuplarımızı ilettik.

Okulistik Genel Değerlendirme Sınavı Dereceye Giren Öğrencilerimiz

Türkiye genelinde yapılan Okulistik genel değerlendirme sınavı tüm sınav genelinde

Engellilere Saygı

İrfan Okulları Atakent Kampüsü olarak değerler eğitimi çalışmaları kapsamında Ocak ayında her şube düzeyinde farklı bir Saygı değerini işlemeye devam ediyoruz. Bu amaçla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Merkezi’nden gelen misafirlerimizle ‘Engellilere Saygı’ konulu güzel ve verimli bir sohbet programı gerçekleştirdik.

Deneme Sınavı Şampiyonları Belli Oldu

Atakent Kampüsü 8. Sınıf öğrencileri arasında yapılan “Deneme Sınavı Şampiyonlar Ligi” etkinliğinde ilk şampiyonumuz 8 grup içinden F grubu öğrencileri olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, yıl boyu devam edecek mücadelelerde tüm gruplarımıza başarılar dileriz.

İrfan'lı Genç Yazarımızın İlk Öykü Kitabı Çıktı

“İrfanlı Kalemler” yazar serisinin ilk çalışması olan; öğrencimiz Asel Zeren Yakışır'ın "Bir Kedi Güncesi " isimli öykü kitabı çıktı.

Hazırlıklı Konuşmalar

Türkçe zümresi olarak tüm kampüslerimizde hazırlıklı konuşmalar yaptık. Hobilerimizi , sevdiğimiz örnek aldığımız şahsiyetleri dramalaştırıp sunduk .Eğlenerek topluluğa hitap ettik.

Bir Sanatçı Bir Eser

Güngören ve Madenler kampüsü ortaokul öğrencilerimiz görsel sanatlar dersinde, "Bir Sanatçı Bir Eser" konulu repredüksiyon resim çalışmalarını okullarında sergilediler. Çalışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Atakent Kampüsü - Yerli Malı Yurdun Malı

Atakent kampüsü öğrencileri olarak "Yerli Malı Yurdun Malı" dedik ve önce ”869” barkoduyla ilgili hafta boyunca çocuklarımızda farkındalık oluşturmaya çalıştık.

Üretim Becerileri Atölyesi

Fen Bilimlerinde öğrendiklerimizi yaşam becerileri ile birleştiriyoruz. ''Çocuklarımızın el becerilerini geliştirerek farklı icatlarla tanıştığı ''Ben Maker (Üretim Becerileri Atölyesi)'' etkinliğini gerçekleştirdik.Bu bağlamda Ahşap tasarım ve şekillendirme setleri ile kendi roketlerimizi hazırladık.Bir keyifli aktivite ile daha üretim becerilerimizi desteklemiş olduk.