Atakent Ortaokulu | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
HABERLER
8. Sınıflarımız Mezuniyet Beratlarını Çanakkale'de Aldılar

Atakent, Madenler ve Güngören kampüslerimizde 8. sınıfta okuyan öğrencilerimiz Değerler Eğitimi kapsamında manevi bir ortamda mezuniyet programı yaşadılar. Çanakkale'de ilk günün akşamında Conkbayırında akşam namazı kılındı ve 57. Alaya gece yürüyüşü yapıldı ve Mezuniyet beratları takdim edildi. İkinci gün, Mecidiye Tabyası, Şehitlik Abidesi ve Çanakkale merkez ziyaretleri gerçekleştirildi.

Mayıs Ayı Ortak Zümre

İYV İrfan Okulları olarak Mayıs ayı zümre toplantımızda Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çelik, Genel Müdür Ahmet Kerim Nalbant ve Eğitim Koordinatörü Enis Eryaman yeni hedef ve amaçlarımız ile ilgili bilgilendirmeler yaptılar.

Sadberk Hanım Müzesi Gezisi

Atakent Kampüsü 6.sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler Zümremizin planlamaları doğrultusunda Sadberk Hanım müzesini gezdiler.

Arkeoloji Müzesi Gezisi

Atakent Kampüsü 5.sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler ve Matematik Zümrelerimizin ortak çalışmalarıyla İstanbul Arkeoloji Müzesini gezdiler. Bu müzede hem Sosyal Bilgiler dersinde öğrendikleri bilgileri eserleri inceleyerek pekiştirdiler hem de Pratik matematik etkinlikleriyle analitik düşünce yeteneklerini geliştirdiler.

Turkcell Karanlıkta Diyalog Müzesi

Atakent Kampüsümüzde Fen Bilimleri dersinde 7. sınıf öğrencilerimizle KARANLIKTA DİYALOG ve SESSİZLİKTE DİYALOG deneyimini yaşadık.

Atakent 7. Sınıflar Bilgi ve Beceride Yarıştılar

Atakent kampüsümüzde fen bilimleri dersinde 7. Sınıf öğrencilerimizle sınıf içi “fen bilimleri bilgi yarışması” etkinliğini gerçekleştirdik. Her sınıfta iki takım oluşturarak biraz rekabet ortamı ile heyecan kattık.

Fen ve Beden El Ele

Atakent Kampüsü Fen Bilimleri Zümresi olarak 5. ve 8. Sınıflarımızla yıl boyunca öğrendiğimiz kazanımlarla ilgili bilgi yarışması yaptık.

Motivasyon Kahvaltısı

Sınava 1 ay kala 8. sınıf öğrencilerimize yönelik moral ve motivasyon sağlamak, okul idaresi ve öğretmenleri olarak her zaman öğrencilerimizin yanında olduğumuzu hissettirmek adına Atakent Kampüsü okul idaresi ile psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi tarafından 25 Nisan Perşembe günü kahvaltı programı düzenlendi.

Kagan Eğitici Eğitimi

Amerika’dan gelen Kagan Eğitmeni Kristine Osthorf ile Kagan Eğitimimiz öğretmenlerimiz için gerçekleştirildi. Kagan İnteraktif Öğrenme Metoduyla ilgili eğitim alan öğretmenlerimiz ve onların uyguladıkları Kagan yapıları sayesinde artık dersler çok daha interaktif.