HABERLER
Ailede Değerler Atölyesi

Değerler Atölyesi Programı tüm personelimize, velimize ve öğretmenlerimize açık olarak yürütülmektedir.

Kitap Fuarı Gezisi

Atakent Kampüsü ortaokul öğrencilerimiz ile birlikte 5.Üsküdar Kitap Fuarında yerimizi aldık.

Mihmandar Anne Eğitim Programı

İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları Erdem Akademi Koordinatörlüğü olarak ,ikincisini açtığımız ANNE OKULU’nun eğitimleri tüm hızıyla devam etmektedir. Programa ilgi gösteren tüm annelerimize ve eğitimcilerimize teşekkür ederiz.

5. Üsküdar Kitap Fuarı

Atakent Kampüsü ortaokul öğrencilerimizle birlikte 5.Üsküdar Kitap Fuarında yerimizi aldık. Öğrencilerimiz sevdiği yazarlarla tanışma fırsatı bulup kitaplarını imzalattılar. Verimli ve eğlenceli geçen kitap fuarımız kitapkurdu öğrencilerimiz için adeta keyifli bir şölene dönüştü.

Kuvvet ve Hareket Etkinliği

Atakent kampüsümüzde 6. Sınıf öğrencilerimizle fen bilimleri dersinde “kuvvet ve hareket” ünitesinde öğrendiğimiz bazı konuları etkinliklerle eğlenerek tekrar ettik. Dengelenmiş ve dengelenmemiş kuvvet konusu ile ilgili, el değmeden kağıt bardaktan kule yapma yarışı ve pipete üfledikleri hava ile pinpon topunu en uzun süre havada tutma etkinliği yapıldı. Sürat hesaplama ile ilgili çekişmeli bir koşu yarışı gerçekleştirildi. Kronometre ile zaman tutularak, ölçümler kaydedildi ve öğrencilerimizin hızları hesaplandı.

Hamurdan Element ve Bileşik Modeller

Atakent kampüsümüzde Fen Bilimleri dersinde 7. Sınıf öğrencilerimiz element ve molekül modelleri oluşturdular. Öğrenciler bu etkinlikte oyun hamuru, boncuk ve kürdanlardan yararlandılar. Aynı renklerde hazırladıkları atom modellerinden element molekülü, farklı renklerde hazırladıkları atom modellerinden bileşik modelleri oluşturan öğrenciler yaparak ve yaşayarak element ve bileşik kavramlarını zevkli bir şekilde öğrendiler.

Ayın Değeri: Doğruluk

Atakent kampüsümüzde 6. Sınıflarımız ayın değeri olan doğrulukla ilgili ayet, hadis ve güzel sözleri renkli kağıtlara yazarak bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla tüm okula dağıttılar.

Renkli Zeminler Resim Sergisi

Atakent Kampüsümüzdeki ortaokul öğrencilerimizin renkli zeminlerde siyah renkte yapmış olduğu resimlerden oluşan sergimizde emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Sıfatlar Etkinliği

Atakent Kampüsümüzde Türkçe dersinde 6. Sınıf öğrencilerimizle sınıfta sıfatlar konusunda ‘sıfat’lı yüzler etkinliğimizi yaptık. Bu etkinlik ile sıfatlar konusunu iyice öğrenen öğrencilerimiz yaptıkları çalışmaları sınıf panolarında da sergilediler.