HABERLER
5. Üsküdar Kitap Fuarı

Atakent Kampüsü ortaokul öğrencilerimizle birlikte 5.Üsküdar Kitap Fuarında yerimizi aldık. Öğrencilerimiz sevdiği yazarlarla tanışma fırsatı bulup kitaplarını imzalattılar. Verimli ve eğlenceli geçen kitap fuarımız kitapkurdu öğrencilerimiz için adeta keyifli bir şölene dönüştü.

Kuvvet ve Hareket Etkinliği

Atakent kampüsümüzde 6. Sınıf öğrencilerimizle fen bilimleri dersinde “kuvvet ve hareket” ünitesinde öğrendiğimiz bazı konuları etkinliklerle eğlenerek tekrar ettik. Dengelenmiş ve dengelenmemiş kuvvet konusu ile ilgili, el değmeden kağıt bardaktan kule yapma yarışı ve pipete üfledikleri hava ile pinpon topunu en uzun süre havada tutma etkinliği yapıldı. Sürat hesaplama ile ilgili çekişmeli bir koşu yarışı gerçekleştirildi. Kronometre ile zaman tutularak, ölçümler kaydedildi ve öğrencilerimizin hızları hesaplandı.

Ayın Değeri: Doğruluk

Atakent kampüsümüzde 6. Sınıflarımız ayın değeri olan doğrulukla ilgili ayet, hadis ve güzel sözleri renkli kağıtlara yazarak bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla tüm okula dağıttılar.

Renkli Zeminler Resim Sergisi

Atakent Kampüsümüzdeki ortaokul öğrencilerimizin renkli zeminlerde siyah renkte yapmış olduğu resimlerden oluşan sergimizde emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Sıfatlar Etkinliği

Atakent Kampüsümüzde Türkçe dersinde 6. Sınıf öğrencilerimizle sınıfta sıfatlar konusunda ‘sıfat’lı yüzler etkinliğimizi yaptık. Bu etkinlik ile sıfatlar konusunu iyice öğrenen öğrencilerimiz yaptıkları çalışmaları sınıf panolarında da sergilediler.

Enerji Dönüşümü

Atakent Kampüsümüzde 7. Sınıf Fen bilimleri dersinde öğrencilerimizle enerji ve enerji dönüşüm konularını yaptığımız etkinliklerle zenginleştirdik. Hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz enerjinin, bir türden başka bir türe dönüşebildiğini ve doğada bunun birçok örnekleri olduğunu biliyoruz.

Pijama Partisi Etkinliği

Pendik Kampüsü anasınıfı öğrencilerimiz pijama partisi etkinliği yaptı.Pijama partisine birbirinden renkli pijamaları ile katılan öğrencilerimiz müzik eşliğinde dans edip,yastık savaşı yaptıktan sonra sınıf öğretmenlerinin patlattığı mısırları yiyerek sinema keyfi yaptılar.Gün içerisinde keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Boşaltım Sistemi Çalışması

Atakent Kampüsü Fen Bilimleri dersinde 6. Sınıf öğrencilerimiz sünger, pipet, pet şişe vb. malzemeler kullanarak boşaltım sistemi organlarımızın bir modelini hazırladılar. Bu model ile boşaltım sistemimizin kısımlarını iyice öğrenen öğrencilerimiz yaptıkları çalışmaları sınıf panolarında da sergilediler.

Erdem Akademi Semineri: Teknolojiye Doğan Çocuklar

Erdem Akademi Koordinatörlüğümüz tarafından velilere ve çalışanlarımıza yönelik düzenlenen ' Teknolojiye Doğan Çocuklar'' konulu seminerden görüntüler..