Güngören Ortaokulu | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
HABERLER
Gügören Yarıyıl Heceleme Yarışması

Güngören ortaokulu yarıyıl heceleme yarışmamızı (spelling bee) sınıf koro şarkılar eşliğinde gerçekleştirdik.

Türkiye geneli yapılan 3.okulistik sınavında da ilçe 1.siyiz.

Türkiye geneli yapılan 3.okulistik sınavında da ilçe 1.siyiz. Madenler Kampüsü 6.sınıf öğrencilerimiz Ümraniye’de sınav giren okullar sıralamasında ilçe 1.si olmuştur.

İrfan'lı Genç Yazarımızın İlk Öykü Kitabı Çıktı

“İrfanlı Kalemler” yazar serisinin ilk çalışması olan; öğrencimiz Asel Zeren Yakışır'ın "Bir Kedi Güncesi " isimli öykü kitabı çıktı.

Hazırlıklı Konuşmalar

Türkçe zümresi olarak tüm kampüslerimizde hazırlıklı konuşmalar yaptık. Hobilerimizi , sevdiğimiz örnek aldığımız şahsiyetleri dramalaştırıp sunduk .Eğlenerek topluluğa hitap ettik.

Bir Sanatçı Bir Eser

Güngören ve Madenler kampüsü ortaokul öğrencilerimiz görsel sanatlar dersinde, "Bir Sanatçı Bir Eser" konulu repredüksiyon resim çalışmalarını okullarında sergilediler. Çalışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Üretim Becerileri Atölyesi

Fen Bilimlerinde öğrendiklerimizi yaşam becerileri ile birleştiriyoruz. ''Çocuklarımızın el becerilerini geliştirerek farklı icatlarla tanıştığı ''Ben Maker (Üretim Becerileri Atölyesi)'' etkinliğini gerçekleştirdik.Bu bağlamda Ahşap tasarım ve şekillendirme setleri ile kendi roketlerimizi hazırladık.Bir keyifli aktivite ile daha üretim becerilerimizi desteklemiş olduk.

Güngören İlçesi Futbol Turnuvasında Öğrencilerimiz Yarı Finalde

Güngören ilçesi okullar arası Futbol Turnuvasında okulumuz Haznedar Abdi İpekçi ve İncirlibahçe Ortaokullarını yenerek yarı finale kalmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Macera ve Serüven Kitaplarının Usta Yazır Tuncel Altınköprü Okulumuzda

Atakent -Madenler- Güngören Kampüslerimize macera ve serüven kitaplarının usta yazarı sayın Tuncel ALTINKÖPRÜ teşrif ettiller. Öğrencilerimiz hem kitap aldılar hem de eğlenceli dakikalar geçirerek kitaplarını imzallattılar.

Güngören Kampüsü Mevlid Kandili Kutlamaları

Güngören kampüsü öğrencilerimiz Mevlid Kandilinde İlim Yayma Vakfı Başkan Vekili Necmeddin Bilal Erdoğan ve okulumuzun Genel Müdürü Ahmet Kerim Nalbant ile kandilleşerek günün anlam ve önemini kavradılar. Düzenlemiş oldukları Kandil Programı ile bizlere güzel bir gün yaşattılar.