Güngören Ortaokulu | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
HABERLER
Güngören İngilizce Festivali

Güngören Kampüsümüzde gerçekleşen İngilizce Festivali’nde birçok etkinlik yapıldı ve sergilendi. Ailelerimizin de katılımı ile gerçekleştirdiğimiz programda çok güzel anlar paylaştık. Katılan herkese ve organizasyonda emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm ekibimize teşekkür ederiz.

Çanakkale Şiir Yazma ve Okuma Ödülleri

Güngören Kampüsümüzde 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında şiir okuma ve yazma yarışma düzenlenmiştir.

İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi Gezisi

Atakent, Güngören ve Madenler 8. Sınıflar Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimiz ve 8. sınıf öğretmenleri ile İslam Bilim Tarihçisi Fuat Sezgin tarafından hazırlanan İslam Bilim ve Teknoloji Müzesini ziyaret ettik. İslam’ın bilime verdiği önemi İslam bilim adamlarının eserlerinin maketlerini inceleyerek gözlemledik.

Ailede Değerler Atölyesi

Değerler Atölyesi Programı tüm personelimize, velimize ve öğretmenlerimize açık olarak yürütülmektedir.

Mihmandar Anne Eğitim Programı

İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları Erdem Akademi Koordinatörlüğü olarak ,ikincisini açtığımız ANNE OKULU’nun eğitimleri tüm hızıyla devam etmektedir. Programa ilgi gösteren tüm annelerimize ve eğitimcilerimize teşekkür ederiz.

İrfan Dünyamızdan Manzaralar

Güngören Kampüsümüzde veli seminerleri kapsamında Yazar Dursun Gürlük tarafından ''İrfan Dünyamızdan Manzaralar'' konulu seminer verilmiştir. Seminerimize teşrif eden velilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Elektrik Devresi Aktivitesi

Güngören Kampüsü ortaokulu ögrencilerimiz Bilim-Fen Teknoloji kulübünde Elektronic Snap Circuits setinde Proje 5-6 etkinliği yaptılar.Böylelikle öğle arası hem eğlenip hem de basit elektrik devresi kurmayı öğrendiler.

Fen Bilimleri Etkinliği

Güngören Kampüsü Fen Bilimleri dersinde 7-A Sınıfı öğrencilerimiz küp ve toz şeker, sıcak ve soğuk su,termometre, karıştırıcı, kağıt,kalem vb. malzemeler kullanarak çözünme hızına etki eden faktörleri incelediler.Her grup seçtiği faktörle ilgili deneyini tasarlayıp yaptılar.Çözünme hızına etki eden faktörler konusunu iyice öğrenen öğrencilerimiz yaptıkları deneylerin sonucunu sınıfta arkadaşlarına sundular.

Molekül Yapımı

Güngören Kampüsü Fen Bilimleri dersinde 7. Sınıf öğrencilerimiz oyun hamuru,kürdan, A4 kağıdı vb. malzemeler kullanarak molekül modelini hazırladılar. Bu model ile molekül yapılı bileşikler kısımlarını iyice öğrenen öğrencilerimiz yaptıkları çalışmaları laboratuvar da sergilediler.