AB Erasmus+ Projemizde yeni ve başarılı bir adım daha | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
AB Erasmus+ Projemizde yeni ve başarılı bir adım daha

Erasmus+ Programı çerçevesinde okulumuzu ve en önemlisi ülkemizi temsilen Madenler Kampüsümüzde bulunan Ümraniye Madenler İrfan İlkokulu olarak 14 Aralık'ta Ankara'daydık.

Ülkemizde uygulanmış veya uygulanmakta olan projelerin çıktılarının karar alıcılarla paylaşılarak yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla "Erasmus+ Proje Sonuçlarının Yaygınlaştırılması ve Kullanılması Toplantısı" (DEOR)* 14 Aralık 2016 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. 

AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajans tarafından organize edilen ve sektörlerinde karar alıcı ve politika üretme konumundaki kişilerle proje sahiplerinin bir araya getirilmesini amaçlayan toplantıya Bakanlıklarımızdan temsilciler ve bazı sosyal ortaklar ile Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklık proje temsilcileri katıldı.

2014 yılında yüksek bütçeyle başarılı bulunarak kabul edilen ve okulumuzun koordinatörlüğüyle yürütülen “Early Learn to Learn Environment(Erken Çocuklukta Öğrenmeyi Öğrenme)” projemiz, okul eğitimi alanında bu toplantıda sunum yapmak üzere seçilen 3 başarılı proje arasına girdi. Toplantıya okulumuz adına Okul Müdürü ve Proje Yöneticisi Gökhan MELİKOĞLU, İngilizce Zümre Başkanı ve Proje Koordinatörü Nuriye ERZEN ve Anasınıfı Zümre Başkanı ve Proje Uygulayıcısı Neşe BAYRAM katıldı. Toplantıda sunum yaptık ve kurduğumuz standımızda katılımcılara projemizin iki önemli çıktısı olan Moodle Platformu ve Öğrenmeyi Öğrenme Yol Haritası hakkında detaylı bilgi verdik.

Proje sonuçlarımıza ulaştık; bu çalışmanın da vesilesiyle sonuç ve çıktılarımızı gerekli yerlere ulaştırma ve eğitim sistemine faydalı bir katkı sağlamak amacıyla yaygınlaştırma çalışmalarına devam edeceğiz.

AB Erasmus + Projemizle Ankara'dayız

Facebook Google Twitter LinkedIn