İrfan, Ahilik Teşkilatı Kutlamalarında | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
İrfan, Ahilik Teşkilatı Kutlamalarında

Gençlerin iyi yetişmesi ve meslek kazanmasını amaçlayan Ahilik Teşkilatı, hazırlanan zengin bir sunum ve tiyatro gösterisi ile sahnede canlandırıldı. İrfan Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin de katılım gösterdiği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile düzenlenen Ahilik Kültürü Kutlamaları; renkli görüntülere sahne oldu.

Programda, öğrenci ve tiyatro sanatçılarının iş birliği ile hazırlanan ve o dönemdeki esnaf hayatını anlatan tiyatro gösterisi seyirciden tam not aldı. Ayrıca “nalbantlık” mesleğinin icrası, usta bir nalbant tarafından sahnede canlı olarak gerçekleştirildi.

Programın devamında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın tarafından bir konuşma gerçekleştirildi ve program, gösteride görev alanların protokol tarafından ödüllendirilmesiyle son buldu.

Ahi Evran’ın kurduğu, gençlerin iyi yetişmesi ve meslek kazanmasını amaçlayan Ahilik Teşkilatı; savaş, afet gibi kötü durumlarda da bu teşkilata, üyeler ve halk arasında destek sağlanırdı. Düzenlenen programın amacı da güzel ve köklü geleneği günümüze taşımaktı. 

İrfan, Ahilik Teşkilatı Kutlamalarında

Facebook Google Twitter LinkedIn