L0ND0N RUSH | Yetev ve İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
Ladies and gentlemen! Welcome to London! Today, you will have a nice tour with me in London and see the most famous tourist attractions of London! We will see “Big Ben, London Eye, Natural History Museum,The British Museum, The Tower of London, Madame Tussaud’s Wax Museum” by London’s famous red double-decker bus. At the end of the tour, you can buy some souvenir from “London Souvenir Shop”.
6th grade students began their English lesson with a nice song calling to mind London and heard these sentences. Their English teacher, Seçil AYAZ, came into the classroom as a tourist guide. She was wearing a raincoat, headphone and having an umbrella. She presented London to the students. At the end of the tour, students turned into customers and salesmen/saleswomen. The salesmen / saleswomen sold some souvenirs and the customers bought some souvenirs from London souvenir shop. They had a nice time during this activity.

LONDRA TURU
Hanımefendiler ve beyefendiler! Londra’ya hoş geldiniz! Bugün benimle birlikte Londra’nın en ünlü turist merkezlerini görebileceğiniz bir tura çıkacaksınız! Londra’nın ünlü kırmızı iki katlı otobüsüne binecek ve “Big Ben(Saat Kulesi), London Eye (Londra’yı kuşbakışı izleyebileceğiniz büyük bir dönme dolap),Doğal Tarih Müzesi, İngiliz Müzesi, Londra Kulesi, Madame Tussaud’nun Bal Mumu’ndan Heykel Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda “Londra Hediyelik Eşya Dükkanı”ndan hediye satın alabilirsiniz.
6. sınıf öğrencileri İngilizce derslerine Londra’yı çağrıştıran güzel bir şarkıyla ve bu cümlelerle başladılar. İngilizce Öğretmenleri, Seçil AYAZ, sınıfa bir turist rehberi olarak geldi. Üstünde yağmurluğu, elinde şemsiyesi ve kulağında mikrofonu vardı. Öğrencilerine Londra’yı tanıttı. Turun sonunda öğrenciler müşteri ve satış temsilcisi oldular. Satış temsilcileri hediyelik eşyalar sattılar ve müşteriler de Londra’nın Hediyelik Eşya Dükkanı’ndan bazı hediyeler satın aldılar. Öğrencilerimiz bu aktivitede çok eğlendiler.Facebook Google Twitter LinkedIn