Yetim Sevinirse Dünya Sevinir

Yetim sevinirse dünya sevinirmiş. Biz de yetimleri sevindirmeye Hatay’a, sınırın yanı dibinde bulunan Reyhanlı’ya, “Hamza Hürol Şehit Aileleri Yaşam ve Eğitim Sitesi’ne ziyarete gittik. Hayatlarını hayra adamış, bu içler acısı tablo karşısında sessiz ve tepkisiz kalmak yerine “Komşumuzun yetim çocuğu acılar içerisinde kıvranırken biz rahat uyuyamayız“ deyip yola çıkan güzel insanların kurduğu bir site burası. Burada Suriye’deki iç savaştan kaçan, arkada anne veya babalarını geride bırakmış yetim çocukları ve aileleri kalıyorlar.

Yaşam ve Eğitim Sitesin’de çocukların eğitimi için okul, atölyeler, oyun alanları, parklar, spor sahaları var. Yetim aileleri için ise mesleki gelişim atölyeleri ve daha birçok imkan sunulmuş.

Ziyaretimiz boyunca dünyanın en güzel çocuklarıyla bolca vakit geçirme imkanımız oldu. Onların anne veya babalarının yokluğunda kararan dünyalalarına ışık olabilmenin, onların yüzlerindeki gülümsemelere sebep olabilmenin, belki de en katı kalplerin buzlarını çözecek bakışlarını görebilmenin nasıl herhangi bir maddi ölçüyle ölçülemediğini gördük. İki gün boyunca onlarla oynadık, hiç bitmesin istedik. Belki konuşarak anlaşamadık ama konuşmaya kimin ihtiyacı vardı ki? Ağızlarından kelimeler en son ayrılırken “ İstanbul yok. “ cümleleriyle duyduk.

Bize hiçbir maddi skala ile ölçülemeyecek, dünyadaki en güzel tecrübelerden birini yaşatan, yaşamamıza vesile olan okulumuza ve müdür yardımcımız Ahmet Hocamıza sonsuz teşekkürlerimi en içten bir şekilde takdim etmek isterim.

Ahmet Kaplan - 11-FL/A

Yetim Sevinirse Dünya Sevinir (Hatay)

Facebook Google Twitter LinkedIn