Bursluluk ve Kabul Sınavı

Bursluluk ve Kabul Sınavı

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Bursluluk ve Kabul Sınavımızın Başvuruları Tamamlandı!

Sınavımıza yoğun ilgi gösteren öğrencilerimize teşekkür ederiz. Başvuru tarihini kaçıranlar; 18-19 Şubat tarihlerinde 10.00 seansı için 9.00’da, 14.00 seansı için saat 13.00’te kampüslerimize gelerek kayıtlarını gerçekleştirip, sınavımıza katılım sağlayabilirler.

YETEV'e bağlı Yenidoğu Okulları, Palet Okulları ve İrfan Okulları’nda her yıl Bursluluk ve Kabul Sınavı yapılmaktadır. Bu sınav, çoktan seçmeli sorulardan oluşturulan standart deneme sınavlarından çok daha fazlasıdır. Çünkü bu sınavlar PROGEL tarafından titiz bir şekilde hazırlanan içeriğiyle ve Ölçme Değerlendirme ekibinin sonuç analizleriyle öğrencilerin ders kazanımları ve eksikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar. Bursluluk ve Kabul Sınavı soruları PROGEL (Program ve Yayın Geliştirme) müdürlüğüne bağlı koordinatörler yönetiminde, YETEV Okulları öğretmenleri tarafından özenle hazırlanır. Soruların kapsamını Millî Eğitim Bakanlığının kazanımları belirler. Özgün sorular içeren sınav, ulusal seçme sınavları ile de benzerlik gösterir. Tüm sınav süreçleri Ölçme Değerlendirme Müdürlüğünce yönetilir.

Bursluluk ve Kabul Sınavı erken kayıt dönemi öncesinde yılda bir kere, ilan edilen tarihlerde gerçekleştirilir. Bu sınavlarla öğrencilere sınav başarısına göre kademe sonuna kadar geçerli olacak şekilde farklı oranlarda burs imkânı sağlanır.