Değerler Eğitimi | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları

Okullarımızda; Kurucu İlim Yayma Vakfı senedinde yer alan “ülkemize ve insanlığa hayırlı ve faydalı nesiller yetiştirmek” ana gayesi ile “inançlı, ahlaklı ve başarılı insanlar” yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Bu ana amacın gerçekleştirilmesi için üç başlık belirlenmiştir.
 

1.Din Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı Programı çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri, Kur’an-ı Kerim dersleri, Siyer-i Nebi dersleri işlenmektedir. Okullarımızda dini eğitim; ana kaynaklar olan Kuran-ı Kerim ve Yüce Peygamberimiz(sas)in sahih sünneti üzerinden verilmektedir. Ayrıca ortaokulda hafızlık programı mevcuttur.


2.Değerler Eğitimi

Değerler eğitimi ile varoluş gayesini ve kendini bilen, iç huzura ermiş, iyi insanlar yetiştirmek hedeflenmektedir. Bu eğitim kapsamında öğrencilerimizin İslami ve evrensel ahlaki değerler konusunda bilgilenmeleri ve bu değerleri yaşayarak öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bu çerçevede oluşturulan “her aya bir değer” programı çerçevesinde bütün öğretmenlerimiz kendi derslerinde ayın değerini işlemektedir.


3.Sosyal ve Kültürel Etkinlikler

Sınıflarda ve okul genelinde yapılan etkinliklerde mutlaka değerler eğitimi bölümleri yer almaktadır.

Panolar ve gösteriler, anma toplantıları, geziler ve sanat çalışmaları bu içerikleri de kapsamaktadır. Okullarımıza ait çok özel olan Mezuniyet Beratlarının Çanakkale şehitleri huzurunda 57.Alay şehitliğinde verilmesi, Eyüp Sultan Camiinde sabah namazları, kandiller, oruç ve iftar etkinlikleri öğrencilerimiz ve bütün İrfanlıları erdemli bir atmosferde eğitmektedir.

Doldurun çevrimiçi form.