Kaşif Programı | Yetev ve İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları

KENDİNİ KEŞFEDEN NESİLLER İRFAN’DA!
Sanatsal, sportif ve kültürel faliyetler.

Performans dersleri; MEB müfredatındaki kulüp faaliyetleridir. Bu faaliyetler; görsel sanatlar, drama atölyeleri, sportif ve kültürel çalışmalardan oluşmaktadır. Kulüp faaliyetlerini kapsayan performans dersleri sayesinde örgün öğretim içinde tüm öğrencilerimizin farklı alanlardaki beceri ve yeteneklerini keşfetmeleri sağlanmaktadır.

Her dönem başlangıcında açılacak performans dersleri öğrencilerin ilgi alanları, okullarımızın fiziki imkânları, veli ve öğrencilerimizin beklentileri göz önünde bulundurularak belirlenir. Öğrencilerimizin tercihi ve öğretmenlerimizin yönlendirmeleri ile performans dersleri seçimleri tamamlandıktan sonra eğitim öğretim dönemi boyunca öğrencilerimiz içinde yer aldıkları faaliyetlerle ilgili bilimsel ve sanatsal yarışmalara, sosyal sorumluluk projelerine katılım gösterir ve bu sayede okul hayatları boyunca kendilerini keşfetme ve gerçekleştirme imkânı bulurlar.

Kaşif Programı
Performans derslerinde üstün başarı gösteren öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri tespit edilerek başarı gösterdikleri branşlarda daha iyi bir eğitim almaları hedefiyle okul ders saatleri dışında açılacak Kaşif Programına yönlendirilir. Bu program kapsamında alanında uzman eğitimciler ile çalışılır. Kaşif Programı kapsamındaki kurslar ücretlidir ve her bir branşın ücreti değişkenlik gösterebilmektedir.

Kaşif Programı kapsamındaki kulüp çalışmaları her dönem başlangıcında öğrencilerin yetenek ve ilgi alanları analiz edildikten sonra belirlenir ve tercih yapılması için hem öğrenci hem de veliler ile paylaşılır. Öğrenciler, öğretmenlerimiz tarafından en uygun programa yönlendirilmekte ve belirtilen branşlar her kampüse göre değişkenlik göstermekle birlikte takım oyunları hariç her bir branşın açılabilmesi için en az 8 öğrencinin talepte bulunması şartı aranmaktadır.

Örnek Performans Dersleri
 Basketbol  
 Futbol  
 Hentbol  
 Badminton  
 Masa Tenisi  
 Judo  
 Okçuluk  
 Yüzme  
 Halk Oyunları  
 Perküsyon-Ritim  
 Bağlama  
 Resim  
 Robotik Kodlama  
 Satranç  
 Filografi  
 Kağıt Rölyef  
 Osmanlıca  
 Arapça  
 İngilizce Okumaları  
 Keman  
 Fotoğrafçılık  
 Yüzme  
 Ebru Sanatı  
 Tekvando  
 Drama  

Doldurun çevrimiçi form.