Üsküdar Fen ve Teknoloji Lisesi | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
HABERLER
2. Geleneksel Mezunlar İftar Buluşması

Geçmiş yıllarda okullarımızda okuyan öğrencilerimiz ve İrfanlı öğretmenler için düzenlediğimiz 2. Geleneksel Mezunlar İftarımızı ilk kampüsümüz Atakent'te gerçekleştirdik. Programa katılan ve emek veren herkese şükranlarımızı sunarız.

Madenler Teknoloji Şenliği

Madenler Kampüsümüzde gerçekleştirilen Teknoloji Şenliğinde lise öğrencilerimiz, geliştirdikleri projeleri hem velilere hem de öğretmenlere sunarken, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz de okul içinde çeşitli yarışmalarda yer aldılar.

12. Sınıflarımız Mezuniyet Beratlarını Çanakkale'de Aldılar

12. sınıflarımızın manevi bir ortamda mezuniyet programı Çanakkale'de gerçekleştirildi. İlk günün akşamında Conkbayırında akşam namazı kılındı ve 57. Alaya gece yürüyüşü yapıldı ve Mezuniyet beratları takdim edildi. İkinci gün, Mecidiye Tabyası, Şehitlik Abidesi ve Çanakkale merkez ziyaretleri gerçekleştirildi.

Mayıs Ayı Ortak Zümre

İYV İrfan Okulları olarak Mayıs ayı zümre toplantımızda Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çelik, Genel Müdür Ahmet Kerim Nalbant ve Eğitim Koordinatörü Enis Eryaman yeni hedef ve amaçlarımız ile ilgili bilgilendirmeler yaptılar.

Üsküdar Bilgi Yarışması

4.Geleneksel Sosyal-Edebiyat Bilgi yarışmamızı tamamladık. Öğrencilerimize tarih, coğrafya, edebiyat ve felsefe alanlarından sorular sorduk. 9,10 ve 11. Sınıflarımızın temsil ettiği dört grup kıyasıya rekabet halinde yarıştılar.

Kagan Eğitici Eğitimi

Amerika’dan gelen Kagan Eğitmeni Kristine Osthorf ile Kagan Eğitimimiz öğretmenlerimiz için gerçekleştirildi. Kagan İnteraktif Öğrenme Metoduyla ilgili eğitim alan öğretmenlerimiz ve onların uyguladıkları Kagan yapıları sayesinde artık dersler çok daha interaktif.

Cezeri Müzesi Gezisi

Lise öğrencilerimiz Cezeri Müzesini gezerek Cezeri'nin insanlık tarihine kazandırmış olduğu icatlar hakkında bilgi sahibi oldu.

Hayallerine Kanat Aç Projesi

Hezarfen Okulu, #HayallerineKanatAç projesi kapsamında, 75 kişilik bir katılımdan mülakatla seçilen 20 kişi arasında yer alan öğrencilerimiz Şevval Buse Beydoğan ve İkra Sedef Boler, beş gün boyunca teorik dersler aldılar. Şimdi ise simülatör derslerine devam etmektedirler. Birkaç hafta sonra bir pilot eşliğinde ilk pilotluk deneyimini yaşayacak olan öğrencilerimize bize bu gururu yaşattıklarını için teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Ailede Değerler Atölyesi

Değerler Atölyesi Programı tüm personelimize, velimize ve öğretmenlerimize açık olarak yürütülmektedir.