Atakent İlkokulu | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
HABERLER
Atakent Kampüsü Mevlid Kandili Kutlamaları

Peygamber Efendimiz (S.A.V)in veladetinin sene-i devriyesini idrak ettiğimiz bu güzel günde, Onu (S.A.V) şiirlerle, ilahilerle ve tiyatro oyunumuz ile andık.

Peygamber Efendimizin (Sav) Arkadaşları

Atakent kampüsü 8.sınıf öğrencileri hazırladıkları drama sunumuyla, sınıflara girerek Peygamber Efendimizin (sav) arkadaşlarının hayatlarından kesitler sundular.

Fotoğraflarla Siyer-i Nebi Sergisi

Atakent kampüsümüzde, “Fotoğraflarla Siyer-i Nebi Sergisi” hazırlanarak öğrenci ve velilerimize Peygamberimizin hayatı hakkında bilgi verildi.

Okulistik Sınavlarında Türkiye Birinciliği

İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları Atakent Kampüsü olarak 1.Okulistik Değerlendirme Sınavı'nda 4.sınıflarda bir öğrencimiz Türkiye Birincisi, bir öğrencimiz ise İlçe 3.sü olmuştur. 7.sınıflarda bir öğrencimiz ise ilçe 1.si olmuştur.

Kızılay ve Kan Bağışı

Kızılay tarafından Atakent kampüsümüzde bugün gerçekleşen bilgilendirme seminerine öğrencilerimizin ilgisi büyüktü. Kan bağışı konusunda bizleri bu denli bilgilendiren Kızılay'a teşekkürlerimizi sunarız.

Atakent Kampüsü Kulüp Faaliyetleri

Atakent kampüsü ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz seçmiş oldukları kulüplerde gerçekleştirdikleri eğitici ve öğretici çalışmalarla gelişimlerine büyük katkı sağlıyorlar.

Aile İletişiminin Çocuğun Öğrenmesi Üzerindeki Etkisi

Okulumuz Psikolojik Danışmanı İsa ÖZGER’in düzenlemiş olduğu“Aile İletişiminin Çocuğun Öğrenmesi Üzerindeki Etkisi” konulu seminer ortaokulu velilerimizin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Kuko Sanat Atölyesi Gezisi

Atakent kampüsü 4.sınıflar olarak seramiğin hikayesini öğrenmek için Kuko Sanat Atölyesi'ndeydik. Çamurla dilediğimiz gibi oynarken ifade etme yeteneğimizi üç boyutlu çalışmalara dönüştürdük, soyut kavramları somutlaştırırken estetik algımızı geliştirdik. Ama en önemlisi çalışırken çok eğlendik

DOĞA GEZİSİ

''Kimimiz için ilk, kimimiz için sayısını unuttuğu ama Atakent Kampüsü anasınıfları olarak hepimizin birlikte geçirdiği ilk doğa gezimiz… Öğrencilerimizle önce etrafı keşfe çıktık gezimizde. Etraftaki palamut, kozalak ve yaprakları topladık. Hayal dünyamızın derinliklerinde ağaca tırmanırken görmeyi umduğumuz Bay Sincabı aradık.