Ortaokul | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
HABERLER
SERAMİKTEN EVLER

Görsel Sanatlar dersinde seramikten evler yaptılar. Kavanozların içine yerleştirdikleri ışıklar ile kandil kavramına yeni bir bakış açısı kazandırdılar. Görsel sanatlar dersimizde sadece sanatsal bakış açımızı geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda kullanılabilir tasarımlar üretiyoruz.

1-7 Mart Deprem Haftası Tatbikatları

1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Madenler Kampüsümüzde deprem tatbikatı yapıldı. Deprem anında yapılması gerekenlerle ilgili bir gün öncesinde farkındalık semineri verilen öğrencilerimiz, çok kısa bir sürede tahliye işlemini gerçekleştirerek başarılı bir deprem tatbikatı ile depreme hazır olduklarını hissettirdiler.

Ortak Zümre Güngören Kampüsünde Gerçekleştirildi

Güngören kampüsümüzde gerçekleştirilen Ortak Zümre Programımızda öğretmenlerimiz verimli bir bölüm çalışması gerçekleştirdiler.

İnternetin Güvenli Kullanımı

Bilim Teknoloji Haftası kapsamında Sosyal Bilgiler zümremiz BTK İstanbul Bölge Müdürlüğü Uzmanlarını okullarımıza davet ederek “ internetin güvenli kullanımı “ konusunda keyifli bir o kadar da bilgilendirici seminer gerçekleştirdi.

Kardeş Aile Projesi

Madenler Kampüsü ortaokul öğrencilerimiz, bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atarak Kardeş Aile Projesini hayata geçirdiler.

Üsküdar Kitap Fuarı Gezisi

Kitaplar da dostlar gibi az, fakat iyi seçilmiş olmalıdırlar." Biz de bu fırsatı öğrencilerimize en iyi şekilde vermek için Üsküdar Kitap Fuarını ziyaret ettik.

Bir Sanatçı Bir Eser

Madenler ve Pendik kampüsü ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin oluşturduğu dünyaca ünlü Van Gogh, Picasso, Munch gibi sanatçıların eserlerinden oluşan "Bir sanatçı, Bir Eser" resim sergisi ziyaretçileri ile buluşmaya hazır.

Madenler Kampüsü Yerli Malı Haftası

Okul Aile Birliğimizin katkılarıyla hazırlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Sergimiz öğrencilerimizden büyük ilgi gördü..

Öğrencilerimizden Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi

adenler Kampüsü Türkçe Zümremiz ve Okul Aile Birliğimizin organize ettiği “Kardeş Okul Projesi” kapsamında gönderilen kitap, kırtasiye, kıyafet, ayakkabı, oyuncaklar Muş ili Bulanık ilçesi Balotu Köyü İlkokul ve Ortaokuluna ulaştı. Kardeş okulumuzdan gelen sevinç fotoğrafları ve teşekkür mesajları içimizi ısıttı. Kampanyamıza destek vererek gönül köprüleri oluşturan tüm İrfanlı öğrenci ve velilerimize teşekkürlerimizi sunarız.