Ortaokul | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
HABERLER
Madenler Kampüsü Mevlid Kandili Kutlamaları

Madenler kampüsü İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz, Mevlid Kandili münasebetiyle Peygamber Efendimize mektuplar yazarak sergi açtılar.

Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım

Madenler Kampüsü öğrencilerimiz, Sosyal Bilgiler dersinde 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında LÖSEV'in "Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım " sloganı ile maskelerini renklendirerek farkındalık oluşturmaya çalıştılar. Unutmayalım sevgi bulaşıcıdır, lösemi değil.

Lego Etkinlikleri ile Eğlenerek Kodlama Öğreniyoruz

Madenler Kampüsü ortaokul öğrencilerimiz, Lego etkinlikleri ile eğlenerek kodlama öğreniyor.

3. Mezunlar Buluşması

3. Mezunlar Buluşmamıza teşrif eden tüm İrfanlı mezunlarımıza kalpten teşekkürlerimizle.. Bir sonraki buluşmamızda görüşmek dileğiyle.

''Çocuklarda Sorumluluk Alma ve Sınır Koyma

Madenler kampüsümüzde ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize yönelik ''Çocuklarda Sorumluluk Alma ve Sınır Koyma'' konulu seminer psikolojik danışmanımız tarafından verilmiştir.

Madenler Kampüsü 29 Ekim Kutlamaları

Madenler kampüsü ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizle hazırlamış olduğumu gösterilerde; oratoryo, şiir ve koro çalışmaları gerçekleştirdik. Ayrıca öğrencilerimize günün anlam ve önemini aktaran bir sinevizyon izletilmiştir. 29 Ekim tüm coşkusuyla okulumuzda kutlanmıştır.

Matematik Dersinde Değişik Teknikler

Matematik dersimizde 8. sınıf öğrencilerimiz ile karesel sayıları ve çarpankat konularını oyunlarla pekiştirdik.Öğrencilerimize fon kartonu verdik, onlardan bu kartonu en az sayıda karelere ayırmalarını istedik. İşlediğimiz çarpankat konusunda gördüğümüz eşit uzunluktaki karelere bölmeden daha farklı bir teknik kullanmaları gerektiğini yaparak fark ettiler.

Bilim Olimpiyatlarında Finaldeyiz

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Bilim Olimpiyatları Projesi kapsamında Ümraniye İlçesinden birçok okulun katılım gösterdiği Bilim Olimpiyatları Seçme Sınavının ikinci turunu da geçerek finale kalan Madenler Kampüsü öğrencisi Alperen Can'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

GELECEĞİN KAŞİFLERİ İLERİ TEKNOLOJİ OKULU’NDA YETİŞİYOR

İleri Teknoloji Okulu; İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları ve TÜBİTAK TÜSSİDE işbirliği ile 21. yüzyıl yetkinliklerini odağına alan eğitim-öğretim programıdır.