Atakent Anaokulu | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
HABERLER
Atakent Kampüsü 1. Dönem Veli Toplantısı Yapıldı

Atakent kampüsü I. Dönem Bireysel Veli Toplantımızı velilerimizin yüksek oranda katılımı ile gerçekleştirdik.

Fotoğraflarla Siyer-i Nebi Sergisi

Atakent kampüsümüzde, “Fotoğraflarla Siyer-i Nebi Sergisi” hazırlanarak öğrenci ve velilerimize Peygamberimizin hayatı hakkında bilgi verildi.

Minik Ellerimizle Türkiye Haritasını Tamamladık

Atakent kampüsü anaokulu öğrencilerimizle 29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlamaları kapsamında grup çalışması olarak minik ellerimizle Türkiye haritasını tamamladık. Asker ve polislerimize dualar edip Vatanın her karışı bizimdir dedik.

Kuko Sanat Atölyesi Gezisi

Atakent kampüsü 4.sınıflar olarak seramiğin hikayesini öğrenmek için Kuko Sanat Atölyesi'ndeydik. Çamurla dilediğimiz gibi oynarken ifade etme yeteneğimizi üç boyutlu çalışmalara dönüştürdük, soyut kavramları somutlaştırırken estetik algımızı geliştirdik. Ama en önemlisi çalışırken çok eğlendik

KUKO SANAT ATÖLYESİ

Atakent Kampüsü 1. sınıflar zümresi olarak öğrencilerimizle Kuko Sanat Atölyesi’ne gittik. Öğrencilerimiz seramik atölyesinde, seramiğin nasıl üretildiğini, seramik sanatına ait ürünlerin nasıl yapıldığını gördüler. “Ben Yaptım” etkinliği ile kendileri seramik ürünler dizayn ettiler ve çok eğlendiler.

DOĞA GEZİSİ

''Kimimiz için ilk, kimimiz için sayısını unuttuğu ama Atakent Kampüsü anasınıfları olarak hepimizin birlikte geçirdiği ilk doğa gezimiz… Öğrencilerimizle önce etrafı keşfe çıktık gezimizde. Etraftaki palamut, kozalak ve yaprakları topladık. Hayal dünyamızın derinliklerinde ağaca tırmanırken görmeyi umduğumuz Bay Sincabı aradık.

Eyüp Oyuncak Atölyesine Gezi

18.10.2019 tarihinde 2. sınıflar olarak Geleneksel Eyüp Oyuncak Atölyesine gezi düzenledik. Geleneksel Eyüp Oyuncakçısı, İstanbul’un en gözde semtlerinden biri olan Eyüp Sultan’da bundan 500 yıl önce ortaya çıkan ahşap oyuncak geleneğinin devamı olarak Geleneksel Eyüp Oyuncakları üreten, bu oyuncakları yeni nesillere tanıtan ve geleneğin devam etmesi için çalışmalarına devam eden bir oyuncak atölyesinde öğrencilerimiz geleneksel oyuncakları tanıyıp, kendi oyuncaklarını tasarlama fırsatı buldular.

GELECEĞİN KAŞİFLERİ İLERİ TEKNOLOJİ OKULU’NDA YETİŞİYOR

İleri Teknoloji Okulu; İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları ve TÜBİTAK TÜSSİDE işbirliği ile 21. yüzyıl yetkinliklerini odağına alan eğitim-öğretim programıdır.

Haziran 2019 Öğretmen Eğitimleri

İrfanlı öğretmenlerimiz ile Haziran 2019 döneminde gerçekleştirdiğimiz eğitimler ile hem gelecek sene için planlarımızı oluşturduk hem de daha iyi bir eğitim hizmeti sunmak adına öğretmenlerimize özel seminerler gerçekleştirdik.

Atakent Anasınıfı