İlkokul | İrfan Okulları
HABERLER
PANDEMİ SÜRECİNDE YAZ TATİLİ ANAOKULU ve İLKOKUL VELİ BÜLTENİ

İYV İrfan Okulları Ailesi olarak ara tatilden sonraki süreci Covid-19 salgını sebebiyle okullarımızda öğrencilerimiz ile tamamlayamamış olmanın burukluğunu yaşıyoruz.

Temel Bilimlerden Temel Fikirlere

Temel Bilimlerden Temel Fikirlere Projesi kapsamında yapılan İstanbul Bilim Olimpiyatları birinci aşama sınavları tüm kampüslerimizde 4,5,6,7 ve 8.sınıf öğrencilerimize uygulandı. İkinci aşama sınavının ardından finale kalacak öğrencilerimize başarılar dileriz.

1-7 Mart Deprem Haftası Tatbikatları

1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Madenler Kampüsümüzde deprem tatbikatı yapıldı. Deprem anında yapılması gerekenlerle ilgili bir gün öncesinde farkındalık semineri verilen öğrencilerimiz, çok kısa bir sürede tahliye işlemini gerçekleştirerek başarılı bir deprem tatbikatı ile depreme hazır olduklarını hissettirdiler.

Ortak Zümre Güngören Kampüsünde Gerçekleştirildi

Güngören kampüsümüzde gerçekleştirilen Ortak Zümre Programımızda öğretmenlerimiz verimli bir bölüm çalışması gerçekleştirdiler.

İnternetin Güvenli Kullanımı

Bilim Teknoloji Haftası kapsamında Sosyal Bilgiler zümremiz BTK İstanbul Bölge Müdürlüğü Uzmanlarını okullarımıza davet ederek “ internetin güvenli kullanımı “ konusunda keyifli bir o kadar da bilgilendirici seminer gerçekleştirdi.

GROWING OUR BACTERIA

Atakent Kampüsü 3. Sınıf öğrencileri İngilizce dersinde aşama ve yönergeleri takip ederek proje çalışması olarak limondan kendi bakteri oluşumlarını yaptılar. Sonrasında oluşturdukları bakterileri mikroskoptan gözlemlemek öğrencilerimiz için çok heyecan verici bir aktiviteydi. Bu aşamaları anlatan bir de sunum yapmak konuyu pekiştirmelerine ve dili pratik yapmalarına katkı sağladı.

Bir Sanatçı Bir Eser

Madenler ve Pendik kampüsü ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin oluşturduğu dünyaca ünlü Van Gogh, Picasso, Munch gibi sanatçıların eserlerinden oluşan "Bir sanatçı, Bir Eser" resim sergisi ziyaretçileri ile buluşmaya hazır.

Madenler Kampüsü İlkokul Sergimizde Bu Hafta Mevlana Vardı

Madenler kampüsü ilkokul sergimizde bu hafta Mevlana vardı.. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimizle..

Madenler Kampüsü Yerli Malı Haftası

Okul Aile Birliğimizin katkılarıyla hazırlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Sergimiz öğrencilerimizden büyük ilgi gördü..