İlkokul | İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları
HABERLER
Madenler Kampüsü Mevlid Kandili Kutlamaları

Madenler kampüsü İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz, Mevlid Kandili münasebetiyle Peygamber Efendimize mektuplar yazarak sergi açtılar.

''Çocuklarda Sorumluluk Alma ve Sınır Koyma

Madenler kampüsümüzde ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize yönelik ''Çocuklarda Sorumluluk Alma ve Sınır Koyma'' konulu seminer psikolojik danışmanımız tarafından verilmiştir.

Madenler Kampüsü 29 Ekim Kutlamaları

Madenler kampüsü ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizle hazırlamış olduğumu gösterilerde; oratoryo, şiir ve koro çalışmaları gerçekleştirdik. Ayrıca öğrencilerimize günün anlam ve önemini aktaran bir sinevizyon izletilmiştir. 29 Ekim tüm coşkusuyla okulumuzda kutlanmıştır.

Minik Seyyahlar Doğayla Buluştu

Özel Ümraniye Madenler İrfan İlkokulu’nun 1.sınıf öğrencileri olarak, doğanın bir parçası olabilmeyi, kültürünü, ahlakını, değerlerini ve hepsinin beden bulduğu yakın çevresine ilk seyrüsefer İstanbul’un en nadide semtlerinden olan Çamlıca ile gerçekleşti. İlim ve İrfanın ışığında yeşeren Minik filizlerimiz; Küçük Çamlıca Korusu’nda derin bir nefes alırken, Çamlıca Camii ziyaretiyle de İnsanın elinin doğaya kattığı değeri yakından hissetti.

Seramik Atölyesi Gezisi

Özel Ümraniye Madenler İrfan İlkokulu 4.sınıf öğrencileri olarak keşfetmeye devam ediyoruz. Seramikle tanışmak, çamurla dilediğini tasarlamak ve eğlence katarak oynamak bizlere çok iyi geldi. Parmak kaslarımızı sonuna kadar kullandığımız bu eğlenceli etkinlikte, hayallerimizin sınırlarını sonuna kadar zorladık. Bu keyifli tecrübeden birkaç anımızı sizlerle paylaşmak istedik.

Cam Ocağı Gezisi

Özel Ümraniye Madenler İrfan İlkokulu 3.sınıf öğrencileri olarak Cam Ocağına bir gezi düzenledik.Silisyum kumunun günlük yaşantımızda kullandığımız cam eşyalara dönüşme sürecini merakla izledik.Kumun sıcak fırınlarda sıvıya dönüşmesi,fırından çıkarılan sıvı camın katıya dönüşerek şekil alması,geri dönüşümün hayatımızdaki önemi fen derslerinde işleyeceğimiz konulara temel oluşturdu.Yeni geziler,merakları arttıran yeni sorular ve yeni konularla İrfan'da eğitim tüm eğlencesiyle devam ediyor.

GELECEĞİN KAŞİFLERİ İLERİ TEKNOLOJİ OKULU’NDA YETİŞİYOR

İleri Teknoloji Okulu; İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları ve TÜBİTAK TÜSSİDE işbirliği ile 21. yüzyıl yetkinliklerini odağına alan eğitim-öğretim programıdır.

Haziran 2019 Öğretmen Eğitimleri

İrfanlı öğretmenlerimiz ile Haziran 2019 döneminde gerçekleştirdiğimiz eğitimler ile hem gelecek sene için planlarımızı oluşturduk hem de daha iyi bir eğitim hizmeti sunmak adına öğretmenlerimize özel seminerler gerçekleştirdik.

Baba Okulu Buluşması

Erdem Akademi koordinatörlüğümüzce düzenlenen ''Baba Candır'' Baba Okulu eğitim programımızı başarılı bir şekilde tamamlayan tüm babalarımız ile bir araya geldik. Programın birbirimize katmış olduklarını, ailemizdeki, kendimizdeki değişimleri aktardık ve çok nitelikli, faydalı zaman geçirdik.