01.01.1968 tarihinde Sivas ili Hafik ilçesi Çatpınar köyünde 8 kardeşin 6.sı olarak doğdu. 1976 da 8 yaşımda iken ailesi İstanbul’a taşındı. İlk, orta ve liseyi İstanbul’da Üniversiteyi Ankara’da İlahiyat fakültesinde okudu.

Mezuniyetten sonra bir süre devlette din dersi öğretmenliği yaptı. Vakıflarda yöneticilik görevlerinde bulundu. Bu süre içinde fahri vaizlik yanında tv ve radyo programları yaptı. Bir süre ticaretle uğraştı. Daha sonra tekrar eğitime döndü. 2011 yılında katıldığı İlim Yayma-İrfan ailesinde İrfanlı nesillerin bir üyesi olmaya ve onları yetiştirmeye çalışıyor. Evli ve üç çocuk babası.

1982 yılında Yozgat Akdağmadeni’nde doğdu. İlkokulu memleketinde tamamladıktan sonra İstanbul Büyük Ada Hamidiye Kuran Kursu’nda bir yıl yatılı Kuran kursu eğitimi aldı. Orta tahsilini Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ortaokul ve lise tahsili boyunca İlim Yayma Cemiyeti Gaziosmanpaşa Ortaöğretim yurdunda yatılı olarak kaldı. Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünden Tezsiz Yüksek Lisans diplomasıyla mezun oldu. Üniversite eğitimi boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı ve ESKAD Girne Şube Başkanlığı yaptı.

İrfan Eğitim Kurumları Atakent Kampüsünde Türkçe öğretmeni olarak göreve başladı. Askerliğini Kütahya’da tamamladıktan sonra çeşitli devlet okullarında ve dershanelerde Türkçe öğretmeni olarak görev yaptı. İrfan Eğitim Kurumları Madenler Kampüsünün açılmasıyla beraber burada yeniden Türkçe öğretmeni olarak göreve başladı.

Öğretmenlik görevi süresince birçok seminer panel ve konferanslara katıldı. Eğitim materyalleri ve yöntemleri, internet uygulamaları, sunum teknikleri, öğrenci koçluğu, etkili öğretmenlik, iletişim, ilk yardım gibi konularda eğitimler aldı. Morpa Kampüs ve Vitamin İnteraktif Eğitim Portallarını En Etkin Kullan Öğretmen Başarı Belgeleri aldı. Hayrat Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen Osmanlıca Eğitmenlik Kursunu tamamladı. İkinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Madenler Kampüsünde Türkçe Zümre Başkanı olarak görev yaparken 2016-2017 Eğitim-öğretim yılı yarı döneminde Eğitim Hizmetleri Müdür Yardımcısı olarak atandı.

İrfan Eğitim Kurumları Madenler Kampüsü Eğitim Hizmetleri Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.