HABERLER
Pijama Partisi Etkinliği

Pendik Kampüsü anasınıfı öğrencilerimiz pijama partisi etkinliği yaptı.Pijama partisine birbirinden renkli pijamaları ile katılan öğrencilerimiz müzik eşliğinde dans edip,yastık savaşı yaptıktan sonra sınıf öğretmenlerinin patlattığı mısırları yiyerek sinema keyfi yaptılar.Gün içerisinde keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Boyama Etkinliği

Pendik Kampüsü okul öncesi sınıfımız 'Tape Art' çalışmaları ile okulumuzdaki öğrenme alanlarını renklerdirdiler.

Erdem Akademi Semineri: Teknolojiye Doğan Çocuklar

Erdem Akademi Koordinatörlüğümüz tarafından velilere ve çalışanlarımıza yönelik düzenlenen ' Teknolojiye Doğan Çocuklar'' konulu seminerden görüntüler..

Dikkat Çalışması

Dikkat, fizyolojik ve psikolojik enerjinin bir nokta üzerinde toplanmasıdır. Bir olaya, bir insana veya bir nesneye ilgi duyduğumuz oranda, ona dikkat ederiz. Çocuğun dikkatini uyanık tutmanın yolu, öncelikle onun ilgisini uyarmaktır. Pendik Kampüsü Okul öncesi sınıfımız her hafta dikkat ve konsantrasyon geliştirme çalışmalarını gerçekleştirmektedirler.

Duygu Küpü

Öğretmenlerin çocukların mizaç özelliklerini bilmeleri ve aralarından farklılıklar olmasını kabul etmeleri, onları daha iyi anlamalarını ve kabullenmelerini kolaylaştırır. Çocukları iyi tanırsanız, onlarda stres yaratan durumları daha iyi değerlendirebilir ve onlara destek olabilirsiniz. Pendik Kampüsü psikolojik danışmanımız tarafından okulöncesi sınıfımız ile birlikte duyguları tanımak ve kontrol etme üzerine ‘’Duygu Küpü’’ etkinliği gerçekleştirilmiştir.

TÜBİTAK TÜSSİDE Yeni Müdürü İsmail Doğan İle İleri Teknoloji Okulu Değerlendirme Toplantısı

Kasım 2018'de TÜSSİDE'nin başına geçen İsmail Doğan'a genel müdürümüz Ahmet Kerim Nalbant ve İleri Teknoloji Okulu Koordinatörlüğümüz yeni görevi için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

Pendik Kampüsü Okul öncesi grubumuz Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesinde hayvanları inceleyerek yaşam koşulları hakkında bilgi edinmişlerdir.

Pendik Kampüsü Köpük Etkinliği

Okul öncesi dönemde çocukların her şeyi somut olarak deneyimlemeye ihtiyaçları vardır. Bu nedenle eğitimin içeriğinde duyusal nesnelere yer verilmesi büyük önem taşır. Anasınıfı 3 yaş öğrencilerimiz köpük etkinliği ile duyusal oyunları deneyimliyor.

Pendik Kampüsü Çeri Domates Ekimi

Soyut dönemde olan miniklerimiz Doğa ve çevre bilinci ile tohum ve toprak ile tanıştılar. kendi domates tohumlarını ekerek, sulama ve domatesin nasıl yetiştiğine tanıklık edecekler.