HABERLER
Simetri Etkinliği

Pendik Kampüsümüzde 2. Sınıf öğrencilerimiz Simetri konusunda; katladıkları kartonlara kendi modellerini çizerek eş parçalar elde ettiler. Etkinliği keyifle yerine getiren öğrencilerimizin çalışmaları sınıf panosunda yerini aldı. :)

Pijama Partisi Etkinliği

Pendik Kampüsü anasınıfı öğrencilerimiz pijama partisi etkinliği yaptı.Pijama partisine birbirinden renkli pijamaları ile katılan öğrencilerimiz müzik eşliğinde dans edip,yastık savaşı yaptıktan sonra sınıf öğretmenlerinin patlattığı mısırları yiyerek sinema keyfi yaptılar.Gün içerisinde keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Akıl Oyunları

Pendik Kampüsü ilkokul sınıfı İngilizce derslerinde öğrencilerimiz akıl oyunlarını kullanarak şekilleri tekrar ediyor, aynı zamanda eğlenceli zaman geçiriyorlar.

İngilizce Derslerinde Kagan Uygulamaları

Pendik Kampüsü İngilizce derslerinde Kagan uygulamalarımız devam ediyor. Öğrencilerimiz etkileşim içinde İngilizce öğrenerek, öğrenilenlerin kalıcı olmasını sağlıyor.

Erdem Akademi Semineri: Teknolojiye Doğan Çocuklar

Erdem Akademi Koordinatörlüğümüz tarafından velilere ve çalışanlarımıza yönelik düzenlenen ' Teknolojiye Doğan Çocuklar'' konulu seminerden görüntüler..

Dikkat Çalışması

Dikkat, fizyolojik ve psikolojik enerjinin bir nokta üzerinde toplanmasıdır. Bir olaya, bir insana veya bir nesneye ilgi duyduğumuz oranda, ona dikkat ederiz. Çocuğun dikkatini uyanık tutmanın yolu, öncelikle onun ilgisini uyarmaktır. Pendik Kampüsü Okul öncesi sınıfımız her hafta dikkat ve konsantrasyon geliştirme çalışmalarını gerçekleştirmektedirler.

Duygu Küpü

Öğretmenlerin çocukların mizaç özelliklerini bilmeleri ve aralarından farklılıklar olmasını kabul etmeleri, onları daha iyi anlamalarını ve kabullenmelerini kolaylaştırır. Çocukları iyi tanırsanız, onlarda stres yaratan durumları daha iyi değerlendirebilir ve onlara destek olabilirsiniz. Pendik Kampüsü psikolojik danışmanımız tarafından okulöncesi sınıfımız ile birlikte duyguları tanımak ve kontrol etme üzerine ‘’Duygu Küpü’’ etkinliği gerçekleştirilmiştir.

TÜBİTAK TÜSSİDE Yeni Müdürü İsmail Doğan İle İleri Teknoloji Okulu Değerlendirme Toplantısı

Kasım 2018'de TÜSSİDE'nin başına geçen İsmail Doğan'a genel müdürümüz Ahmet Kerim Nalbant ve İleri Teknoloji Okulu Koordinatörlüğümüz yeni görevi için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

Pendik Kampüsü Okul öncesi grubumuz Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesinde hayvanları inceleyerek yaşam koşulları hakkında bilgi edinmişlerdir.